samsun vajinismus tedavisi

Samsun Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

İlişkiye girememe problemi yaşayan çiftlerde, teşhis koymak için öncelikle detaylı bir ön görüşme ve basit bir muayene yapılır.

Böylelikle sorunun tam olarak teşhisi yapılmaktadır. Bu muayene ile olası anatomik bir sorun varsa tespit edilir veya vajinismus tespiti yapılmış olunur.

Vajinismus hastalarının neredeyse tamamı jinekolojik muayeneden korkmakta ve asla muayene olamayacaklarını düşünmektedirler. Hastaların kendi söylemlerini dile getirirsek; '' Hocam sanki orada bir duvar var'' derler. Samsun vajinismus kliniğimizdeki tedavi öncesi yapılan inceleme asla can yakmamakta, size özel bir tedavi planı çizilmekte ve ihtiyaca göre düzenlenmektedir. Muayene sırasında herhangi bir tıbbi cihaz kullanmamaktayız. İlk muayene sizi tanımamız ve size özel muayene ve tedavi planını oluşturmamız için oldukça önemlidir.

Bu nedenle korkunuz ve süpheniz olmasın.

Kesinlikle ağrısız ve oldukça rahat bir şekilde kafanıdaki soru işaretlerini gidermek için gelebilirsiniz.

Vajinismus Tedavi Süreci

İlk görüşmedeki bu jinekolojik tespit son derece önemlidir. Bu jinekolojik değerlendirme tespiti yapılmadığı takdirde, sorunun kaynağı tam olarak tespit edilmediği için tedavide yanlış yön çizilebilir. Örneğin cinsel ilişkiye girememe sorunu organik (fiziksel) engellerden kaynaklandığı halde, gereksiz psikoterapilerle maddi ve manevi kayıplara uğrayan pek çok çift vardır. Kızlık zarında şekilsel (anatomik) bir problemi olan hastada, bu fiziksel engel giderilmeden yapılacak cinsel terapiler hiçbir zaman sonuç vermeyecektir. Bu şekilde bizlere başvuran, gereksiz tedavilere maruz kalmış pek çok hasta mevcuttur.

vajinismus tedavisi samsun
samsun vajinismus

Samsun Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisi kişiye yani sadece size özeldir. Başka bir hasta için uygun olan yöntem diğeri için uygun olmayabilir. Vajinismus tedavi yöntemi seçilirken, problemin ortaya çıkma nedenleri, sorunun derecesi, çiftin sosyokültürel değerleri belirleyici olmaktadır. Diğer taraftan, kimi zaman tek bir yöntem tedavide yeterli olurken, kimi zaman farklı yöntemleri de uygulamak gerekebilir.

İletişime Geçin

Bir kadın olarak öncelikle sizi anlıyorum. Vajinismus üzerine almış olduğum eğitimlerle sizlere en etkili ve en kısa sürede tedavi sürecini başlatabilmem için ve yüz yüze ayrıntılı bilgi için benimle

iletişime geçin.

İletişim ve randevu için; 0506 097 98 28 No.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment